Piękne motocykle i pokazy ratownictwa medycznego w Bilczy

Data publikacji: 12.06.2014 21:01
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - motopiknik w Bilczy

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - motopiknik w Bilczy
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - motopiknik pod takim hasłem odbył się w podkieleckiej Bilczy. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci oraz motocykliści ze Stowarzyszenia CK Riders zaprezentowali swój sprzęt i umiejętności przy okazji przypominając najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pomocy poszkodowanym w wypadku.

Spotkanie zgromadziło szczególnie młodych użytkowników dróg. Znakowali swoje rowery, podziwiali wóz strażacki i obserwowali pokaz udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Szczególne zainteresowanie wzbudziły motocykle członków Stowarzyszenia CK Riders. 

Maciej Dusza z tej organizacji apelował o ostrożność i rozwagę na motocyklu. Przypominał o trenowaniu swoich umiejętności i bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników.

Jak dodał młodszy inspektor Artur Bielecki Komendant Miejski Policji w Kielcach w tym sezonie już są ofiary brawurowej jazdy na motocyklu. Jego zdaniem takie prewencyjne spotkania przypominają też, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama