Wirtualne zwiedzanie rezerwatów

Data publikacji: 29.09.2014 15:15
Kategoria: Wiadomości z regionu
Aplikacja mobilna Geoparku Kielce

Aplikacja mobilna Geoparku Kielce
Fot. Geopark Kielce

Za dwa tygodnie kieleckie rezerwaty Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice będzie można zwiedzać z pomocą telefonu lub tabletu. Mobilna aplikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim. Ma pomagać turystom w dotarciu do byłych kamieniołomów, wskazywać miejsca widokowe, zwracać uwagę na najciekawsze formy skalne oraz przybliżać historię rezerwatów. Będzie zawierała także zdjęcia – powiedział Jakub Juszyński z kieleckiej formy INFOVER, która przygotowała aplikację.

Po zainstalowaniu programu w telefonie wszystkie podstawowe informacje zostaną wczytane, w związku z tym używanie elektronicznego przewodnika nie będzie wymagało połączenia z Internetem. 

Z kolei w Centrum Geoedukacji na Wietrzni zostaną udostępnione audio-przewodniki. Mają służyć przede wszystkim indywidualnym turystom. Jak powiedziała Elżbieta Czajkowska, dyrektor Geoparku - urządzenia będą miały wbudowane lokalizatory dzięki którym przewodnik będzie automatycznie rozpoznawał zwiedzane miejsce i dostosowywał do niego opis.

Przetargi na aplikację mobilną i audio-przewodnik wygrała spółka INFOVER. Oba projekty sfinansowano dzięki wsparciu funduszy na rzecz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Ich łączny koszt to ponad 50 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama