TBS w Sandomierzu do likwidacji

Data publikacji: 19.04.2013 13:54
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

Sandomierskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zostanie zlikwidowane. Władze miasta podjęły taką decyzję, po kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Stwierdzono, że  utworzona przez miasto spółka nie realizuje celów, do jakich powołane są TBS, ma charakter deweloperski, podczas gdy głównym zadaniem powinna być budowa mieszkań na wynajem, dla osób o  mniejszych dochodach.

Zdaniem resortu, w tej sytuacji, sandomierski TBS nie może posługiwać się dotychczasową nazwą.

Radny Maciej Skorupa, z klubu Kocham Sandomierz obawia się o majątek miasta, który został wniesiony do spółki i o to, czy gmina nie straci na zmianach. "Dla mnie nie do przyjęcia jest to, że nagle nie mamy TBS. Sandomierz nie może tracić na takich inwestycjach - dodał radny.

Burmistrz Jerzy Borowski zapewnia, że likwidacja spółki nie będzie miała żadnego znaczenia dla mieszkańców, którzy już wcześniej zawiązali wspólnoty mieszkaniowe i wybrali zarządców. Trzema blokami zarządza PGKiM w Sandomierzu, a jednym Przedsiębiorstwo Gospodarki  Mieszkaniowej z Kielc. Nie straci też miasto, ponieważ samorząd otrzyma zwrot wkładu finansowego wniesionego do spółki, a także fundusze uzyskane ze sprzedaży gruntów. Za te pieniądze, na osiedlu po TBS zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne oraz ogródek jordanowski.

Spółka, w ciągu kilku lat wybudowała 4 bloki, na 140 mieszkań, które sprzedawano w cenie od 2.900, do 3.200 zł za metr kwadratowy. Były plany budowy piątego bloku, dla którego przygotowano już projekt, jednak nie było chętnych na mieszkania.

Na likwidację TBS muszą się jeszcze zgodzić radni.

Grażyna Szlęzak-Wójcik

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama