Przy okrągłym stole rozmawiali o podatkach

Data publikacji: 24.11.2014 15:38
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie pt. Okrągły Stół zorganizowane przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Spotkanie pt. „Okrągły Stół” zorganizowane przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nowa Ordynacja Podatkowa była tematem spotkania Okrągłego Stołu, zorganizowanego w Kielcach przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan i wojewodę świętokrzyskiego. Przedsiębiorcy chcieli przedstawić parlamentarzystom z regionu propozycje zmian w ustawie, które usprawniłyby prowadzenie działalności. W rozmowach wzięło jednak udział tylko dwoje posłów.

Prezes Lewiatana - Tomasz Tworek podkreślał, że Ordynacja Podatkowa, to swoisty katechizm dla przedsiębiorcy, który powinien ich zabezpieczać przez nadużyciami urzędników i dawać jasne wytyczne rozliczania należności wobec Państwa. Tymczasem tak nie jest- najwięcej wątpliwości budzi tzw. Klauzula Obejścia Prawa, dająca urzędnikom zbytnią dowolność w interpretacji, czy przedsiębiorcy uiścili podatki we właściwej wysokości.

Poseł PO - Artur Gierada pozytywnie ocenił propozycje przedsiębiorców. Zapewnił, że podczas posiedzeń sejmowej Komisji Gospodarki kilkakrotnie przedstawiał postulaty pracodawców. Podkreślał przy tym wagę spotkań przy Okrągłym Stole. "To tutaj mamy możliwość wysłuchania postulatów, które później konsultujemy z prawnikami, opracowujemy i wprowadzamy w życie"- powiedział.

Posłanka PiS - Maria Zuba stwierdziła, że wprowadzanie zmian w Ordynacji podatkowej nie ma sensu, bo ustawa w całości jest zła, dlatego należałoby napisać ją od nowa.

Dyskusji przy Okrągłym Stole przyglądali się przedsiębiorcy z Dolnego Śląska, którzy chcą organizować podobne spotkania we Wrocławiu.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama