Raport NIK: Rosną kolejki do specjalistów

Data publikacji: 10.12.2014 16:58
Kategoria: Wiadomości z regionu
Najwyższa Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli
Fot.

Pogarsza się dostęp do świadczeń zdrowotnych wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, która sprawdzała w jaki sposób swoje zadania realizuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Z treści dokumentu wynika, że rosną kolejki do specjalistów, a dodatkowo są problemy ze znalezieniem wykonawców niektórych usług medycznych.

W raporcie czytamy, że w województwie świętokrzyskim nie udzielano świadczeń endokrynologicznych w powiatach: kazimierskim, włoszczowskim i jędrzejowskim. Nie było to możliwe, ze względu na brak wyspecjalizowanych placówek, informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W raporcie NIK-u czytamy także o problemach ze świadczeniami w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej. Jako jedyny, realizował je szpital w Czerwonej Górze, ale w marcu 2013 r., z powodu braku kadry szpital rozwiązał umowę z NFZ.

Problem braku specjalistów staje się coraz poważniejszy i zaczyna stanowić istotne ryzyko dla pacjentów, dlatego kształcenie i przygotowanie kadr medycznych będzie przedmiotem kontroli NIK w 2015 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama