Wizualizacja budynku Centrum przy KPT (zdjęcia)

Data publikacji: 21.01.2015 14:45
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Koncepcja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego

Koncepcja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego
Fot.

Wiadomo już, jak będzie wyglądał budynek Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, który powstanie przy ulicy Olszewskiego. Koncepcja została opracowana na zlecenie Kieleckiego Parku Technologicznego.

Kompletna dokumentacja, potrzebna do rozpoczęcia inwestycji będzie gotowa do końca czerwca - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

W budynku przy ulicy Olszewskiego, będzie do dyspozycji ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Ma tam działać 16 laboratoriów i kilkadziesiąt pracowni dydaktycznych. Wśród nich pracownia maszyn sterowanych numerycznie, automatyki, mechatroniki. Dodatkowo laboratorium fashion design oraz energii odnawialnej. Placówka ma być wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, służący do nauki zawodu. Oprócz części praktycznej, pojawią się tradycyjne sale lekcyjne, w których prowadzone będą zajęcia teoretyczne.

Do powstającego Centrum ma przenieść się Zespół Szkół Informatycznych z ulicy Hauke-Bosaka. Odbywać się tam będzie także kształcenie ustawiczne, czyli zajęcia i kursy dla osób pracujących, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe.

Szymon Mazurkiewicz szacuje, że całe przedsięwzięcie zamknie się kwotą 100 milionów złotych, z czego 85 % to będą pieniądze unijne.

Reklama