Andrzej biegnie dla Józia - przez Ostrowiec i Radom

Data publikacji: 05.04.2015 16:16
Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Facebook

Biegnący przez całą Polskę Andrzej Derwich, który w ten sposób promuje zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorego 7-letniego chłopca, w wielkanocną niedzielę i poniedziałek będzie pokonywał województwo świętokrzyskie. W czasie biegu będzie rozdawał ulotki, informujące o celu akcji i przekonywał o przekazywaniu datków na sfinansowanie operacji chłopca.

Bieg rozpoczął się 1 kwietnia w Bieszczadach, a zakończy się po 17. dniach w Jastrzębiej Górze, na północy kraju. W tym czasie Andrzej Derwich, biegacz-amator, który na co dzień pracuje w firmie spedycyjnej ma pokonać prawie 860 km.

Olga Ripper matka 7-letniego Józia wyjaśnia, że życie jej syna może uratować przeszczep wątroby, który trzeba przeprowadzić zagranicą. Koszty operacji szacowane są na 600 tysięcy złotych. Dlatego wraz z fundacją, której podopiecznym jest Józio, rozpoczęto zbiórkę pieniędzy.  

Trasa biegu przez województwo świętokrzyskie będzie wiodła od Lipnika przez Ostrowiec do Radomia. W Lipniku, Andrzej Derwich ma pojawić się w niedzielę, a w poniedziałek ma przybiegnąć do Ostrowca. Na trasie, w której towarzyszy mu auto serwisowe z kierowcą, rozdawane są ulotki z numerem konta, na które można wpłacać darowizny i adresem strony internetowej z dokładnym opisem akcji.

We wtorek biegacz wyruszy z Ostrowca do Radomia, a kolejnym przystankiem będzie stolica. Finał multimaratonu zaplanowano w Jastrzębiej Górze, 17 kwietnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama