Kilkuset uczniów uczestniczyło w grze miejskiej

Data publikacji: 29.05.2015 15:24
Kategoria: Wiadomości z regionu
Gra miejska Śladami II Wojny Światowej w Kielcach (29 maja 2015 r.)

Gra miejska Śladami II Wojny Światowej w Kielcach (29 maja 2015 r.)
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Około dwustu uczniów ze szkół należących do Stowarzyszenia Szkół imienia Bohaterów Armii Krajowej wzięło udział w grze miejskiej poświęconej pamięci Wojtka Szczepaniaka i Szarych Szeregów.

Zawody rozpoczęły się na boisku Gimnazjum nr 26 przy ul. Dygasińskiego, czyli szkole przy której działał zastęp harcerski Wojtka Szczepaniaka. Jak powiedziała dyrektorka Elżbieta Dudała - patron placówki jest wzorem dla młodzieży. W czasie wojny był kurierem w Szarych Szeregach. Został zatrzymany i był torturowany przez Gestapo. Ponieważ nie chciał nikogo zdradzić został przez Niemców rozstrzelany.

Podczas gry poszczególne zastępy musiały wykazać się wiedzą dotyczącą historii II wojny światowej, oraz bohaterów pochodzących z Kielc. Uczestnicy mówili, że tego typu projekty pozwalają w inny sposób poznawać historię oraz przyczyniają się do budowania postaw patriotycznych.
Rywalizacja grup zakończyła się ogniskiem na wzgórzu zamkowym.

Ośrodek Myśli Patriotycznej od dwóch lat zajmuje się organizacją gier miejskich „Śladami historii”. Ich celem jest rozbudzanie zainteresowania historią i upowszechnianie wiedzy o regionie.

Karolina Proboszcz
Sylwia Nowak

Tagi do tego wpisu
Reklama