Spółdzielnia Mleczarska w Jędrzejowie świętuje jubileusz

Data publikacji: 07.06.2013 21:17
Kategoria: Wiadomości z regionu

Jubileusz 110 lecia obchodzi Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska. Z tej okazji - podczas okolicznościowego spotkania - przypomniano m.in historię powstania i działalności Spółdzielni.

Jak powiedział  prezes Wojciech Kałka firma produkuje wysokiej jakości produkty mleczarskie, które w dużej części wykonywane są ręcznie. Dzięki temu, reprezentuje region na targach naturalnej żywności. W uroczystościach wziął udział m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Składając spółdzielcom, dostawcom i producentom mleka życzenia zaznaczył, że Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska bardzo dobrze sobie radzi na ryku. "Trzeba pamiętać, że dziś produkcja żywności, wyrobów mleczarskich i handel nimi odbywa się na trudnym i konkurencyjnym rynku. Wasza spółdzielnia na tym rynku bardzo dobrze sobie radzi" - stwierdził marszałek. Z kolei prezes Krajowej Rady Spółdzielczej Alfred Domagalski wręczył mleczarni Odznakę "Za Zasługi dla Spółdzielczości". Jak powiedział to dobry znak na przyszłość.

Produktem sztandarowym Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej jest masło osełkowe i jędrzejowski twarożek śmietankowy. Produkty te otrzymały certyfikaty i wpisane są na listę produktów tradycyjnych. Na przełomie 2005/2006 roku Spółdzielnia Mleczarska  przeniesiona została z Jędrzejowa do Wodzisławia.  

tekst i zdjęcia: Ewa Pociejowska-Gawęda

Reklama