WUP pomoże bezrobotnym w powrocie do pracy

Data publikacji: 29.10.2015 13:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
oferty pracy

oferty pracy
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Bezrobotni powyżej 50 roku życia z powiatów ostrowieckiego, skarżyskiego, starachowickiego oraz kieleckiego będą mogli liczyć na pomoc w powrocie na rynek pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy będzie realizował program, w ramach którego osoby te będą mogły skorzystać ze staży, refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy, otrzymać 20 tysięcy złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czy przejść szkolenie zawodowe, informuje Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jak dodaje, współczynnik aktywności zawodowej w grupie 50 – 64 lata jest najniższy spośród wszystkich grup wiekowych. W województwie świętokrzyskim pracuje zaledwie 19% osób powyżej 55 roku życia, podczas gdy w Polsce, to 28%, a w krajach Unii Europejskiej ponad 43%.

W programie udział weźmie w sumie ponad 400 osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia. Chętni do skorzystania z projektu powinni się zgłaszać do powiatowych urzędów pracy. Program będzie realizowany w przyszłym roku. Wojewódzki Urząd Pracy na ten cel pozyskał 4,5 mln zł z Funduszu Pracy.

Tagi do tego wpisu
Reklama