Zlikwidowano poradnię kardiologiczną. Pacjenci muszą zapisać się do innej

Data publikacji: 21.07.2011 19:27
Kategoria: Wiadomości z regionu

3000 pacjentów, którzy leczyli się w Nowej Poradni Kardiologicznej przy ulicy Lecha w Kielcach będzie musiało zapisać się do innej przychodni. Po 5 latach działalności właściciele podjęli decyzję o jej zamknięciu.

Jan Przyjemski z Radkowic, słuchacz Radia Kielce, który leczył się tam od kilku lat podkreśla, że nie dotarła do niego informacja o likwidacji placówki.

Hubert Konstantynowicz, współwłaściciel poradni, wyjaśnia, że placówka została zamknięta z przyczyn finansowych i nie miał możliwości powiadomienia wszystkich pacjentów o zakończeniu działalności.

Hubert Konstantynowicz dodaje, że historia choroby pacjentów została zdeponowana w archiwum w Radomiu na 20 lat.

Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału NFZ, informuje, że pomimo podpisania kontraktu na lata 2011-2013, poradnia nie przyjmuje pacjentów od 1 lipca, a w przypadku rozwiązania kontraktu pacjent ma prawo wybrać lekarza specjalistę.

Beata Szczepanek podkreśla, że NFZ nie wyraził zgody na przekazanie kontraktu Nowej Poradni Kardiologicznej przy ulicy Lecha do Prywatnej Poradni Kardiologicznej przy ulicy Zagórskiej 20 w Kielcach, którą prowadzi Hubert Konstantynowicz. Pieniądze z niewykorzystanego kontraktu trafią do tej poradni, która przyjmie najwięcej pacjentów i wykona najdroższe procedury.
Paweł Kocańda
pawel.kocanda@radio.kielce.pl

Reklama