Cieplej i ekologiczniej w szkole na Podkarczówce

Data publikacji: 04.12.2015 15:37
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Kielcach został wyremontowany i ocieplony. Urząd miasta zlecił termomodernizację, ze względu na duże wydatki związane z ogrzewaniem budynku. Wymienione zostały wszystkie okna i zewnętrzne drzwi. Docieplono też stropy, zrobiono nowe elewacje i zmodernizowano kotłownię – wymienia dyrektor Wydziału Inwestycji w kieleckim ratuszu Bernard Oziębły.

Z obliczeń wynika, że dzięki przeprowadzonym pracom, rocznie na ogrzewaniu i zapewnianiu ciepłej wody uda się zaoszczędzić ok. 400 tysięcy złotych. Termomodernizacja kosztowała ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych, z czego 80% mają pokryć unijne dotacje.

Miasto planuje remont kolejnych kilkunastu szkół i przedszkoli w mieście, co ma przynieść dalsze oszczędności. Gotowa jest już dokumentacja dla czterech placówek. Jeśli uda się zdobyć dofinansowanie, to remonty odbędą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Kryształowej, Przedszkolu Samorządowym nr 28, Zespole Szkół Informatycznych i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Warszawskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama