2700 zł za porcelanę ozdobioną przez Łukasza Golca, 2980 zł w sumie

Data publikacji: 14.12.2015 19:25
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Radio Kielce

2 tysiące 700 złotych, to nasza aktualna i ostateczna cena za trzy filiżanki z różowej porcelany, z których jedna jest ozdobiona przez Łukasza Golca - muzyka z grupy Golec Orkiestra. Taką cenę zaoferował Łukasz Dziedzic z firmy EkoEnergia Polska. Nabywców znalazły też dwa kubki, odpowiednio za 130 i 150 zł. Poniedziałkowy finał przyniósł więc 2980 zł.

Posłuchaj finału licytacji:

Finał wspomogli swoją obecnością Agnieszka Dyk,członkowie zespołu Yuka i podopieczni Siemachy, Nasz słuchacz, Pan Michał na wstępie zaproponował 1100zł. Chwilę później Pan Łukasz Dziedzic ponownie zatelefonował do studia Radia Kielce, podbijając stawkę do 1500zł. Jako kolejny zadzwonił pan Zbyszek, proponują 1550, Paweł nieustępliwie namawiał chwilę tylko, by cena wzrosła do 1600zł. 2000 zł a chwilę później 2100 zł zaproponował Pan Łukasz. Po 17.30 mieliśmy przemiły telefon od sąsiadów, z ulicy Radiowej 12, u Siemachy słuchają. Pan Zbyszek ostatecznie zaproponował 2150 zł. Ale jak się okazało była to oferta ostateczna tylko przez chwilę. Batalia pomiędzy panami Łukaszem i Zbigniewem trwała dłuższą chwilę...2200, 2300 ... 2500. Paweł nie dawał za wygraną. Na koniec Pan Łukasz zaoferował 2700 zł. Trzy uderzenia młotkiem licytatora zakończyły cyfrowy spór.

W Dobrym Tonie - Gospodarka z o.o.

godz. 13.40 Pan Łukasz Dziedzic z firmy EkoEnergia Polska Spółka z o.o. zmienił cenę licytowanego zestawu na 1000 zł.

godz. 13.15 Pani Małgorzata zadzwoniła do nas ze swoją ofertą, od teraz komplet porcelanowych filiżanek wart jest 800zł.

godz. 12.50 Marek Łukasiewicz, dyrektor Schroniska dla Nieletnich w Gackach przywiózł do Radia przedmioty wykonane przez swoich podopiecznych. Dziękujemy.

Na każdą pogodę:

godz. 11.38 760 zł to nowa cena kompletu filiżanek z różowej porcelany ufundowanych przez Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i jego założyciela Adama Spałę.

godz. 11.10 W Studiu Radia Kielce pojawił się Mateusz Bieniek, polski siatkarz grający na pozycji środkowego, reprezentant Polski, nie przyszedł z pustymi rękami.

godz. 10.53 W naszym studiu kolejny gość, Andrzej Wolski który na żywo zagrał linię melodyczną do naszej pastorałki. A kolejna osoba która podbije stawkę w licytacji otrzyma niespodzianki od kabaretu KSM!!! Obecnie cena zestawu porcelany to 620zł. 

godz. 10.23 przyniosła nowe rozdanie, pani Małgosia podbiła stawkę dzisiejszej licytacji do 600 zł, a Paweł ponownie użył swojego czaru by nakłonić panią Gosię do przebicia samej siebie na 620zł. Odwiedził nas też przedstawiciel kabaretu KSM - Marcin Szczurkiewicz.

Były i prezenty od kabaretu KSM.

godz. 9.35 Gościem Radia Kielce był biskup kielecki Jan Piotrowski. 

Jak powstają naczynia z różowej porcelany? Opowiadamy filmowo...

Aktualności Dnia:

godz. 8.47 Pani Katarzyna zaproponowała 150 zł za kubek z motylkami. Jednocześnie stała się jego właścicielką.

godz. 8.30 Rozmowa Dnia. Gościem programu była Joanna Gergont-Woś. Rozmowa oczywiście dotyczyła rozpoczętej dziś akcji Radia Kielce - "Gwiazdka z nieba".

godz. 7.55 Pan Piotr podbija stawkę do 530, po chwili, za namową Pawła do 550 zł.

godz. 7.48 Przenieśmy się na moment do Ćmielowa, gdzie powstawały wzory na różowej porcelanie.

godz. 7.40 Pani Anna przebijając cenę wywoławczą do 130 zł została właścicielką pierwszego z kubeczków.

godz. 7:38 Anna Kutera z SIEMACHY KIELCE odwiedziła nas w Studiu.

godz. 6:46 Pani Małgorzata z Ostrowca zaproponowała 510 zł za komplet porcelany.

Już od poniedziałku na naszej antenie rozpoczynamy świąteczną akcję Radia Kielce „Gwiazdka z nieba 2015”. Przez cały tydzień do 19 grudnia będziemy licytować zestawy unikatowej, różowej porcelany ufundowane przez Adama Spałę twórcę Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Dochód z aukcji przeznaczymy na utworzenie pracowni kulinarnej dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Siemacha.

Każdego dnia do dwóch ręcznie robionych bardzo eleganckich filiżanek dodamy trzecią - ozdobioną przez wyjątkową osobę. Jutro pod młotek pójdzie zestaw malowany przez Łukasza Golca z zespołu Golec uOrkiestra.

Zestaw filiżanek Anna Maria, projektant K. Czuba, 2015 rok.

Grupa ta muzykuje od 16 lat. Swoim optymizmem i góralską energią szybko zdobyła serca słuchaczy. Ich pierwsza płyta zyskała status platynowej, podobnie jak kolejne, które nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Bracia Golcowie łączą góralski folk z muzyką pop, rock’n’roll i jazz. W radosne granie włączyli również swoje rodziny. Angażują się też w różne projekty charytatywne.12 lat temu założyli Fundację Braci Golców. Dzięki niej w Milówce i jej okolicach dzieci i młodzież poznają góralską kulturę i uczą się grać na instrumentach ludowych m.in. skrzypcach, basach, heligonkach czy dudach żywieckich. Jak mówił Łukasz Golec fundacja ma 160 podopiecznych, dzięki którym muzyka, śpiew i obrzędy ludowe są w Beskidzie Żywieckim nadal żywe. Ponadto Fundacja wydaje cykl broszur pt. “Stroje ludowe w Karpatach Polskich”. "Na tej serii edukacyjnej powstała już niejedna praca magisterska czy doktorska" - śmieje się Łukasz Golec.  

Nie dziwi więc fakt, że na filiżance Łukasza Golca, którą malował za siebie i za Pawła - brata bliźniaka, powstała pięciolinia:

W kolejne dni - do akcji dołączą naczynia zdobione przez dziennikarza i publicystę Grzegorza Miecugowa, niepełnoprawnego podróżnika Janka Melę, artystę malarza Marka Wawro, kierowcę rajdowego Rafała Sonika oraz filantropkę Karolinę Sołowow.

Początek licytacji jutro tuż po godz 6-ej.

Telefon do studia: 41 200 20 20

Cena wywoławcza zestawu różowych filiżanek to 500 złotych. Dodatkowo codziennie licytować będziemy po 5 porcelanowych kubeczków, ręcznie zdobionych, również ufundowanych przez AS Ćmielów. Cena wywoławcza naczynia to 100 złotych.

 

Pieniądze z naszej tegorocznej akcji charytatywnej przeznaczymy na utworzenie pracowni kulinarnej dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Siemacha w Kielcach. W 2012 dzięki hojności naszych słuchaczy podopieczni organizacji otrzymali instrumenty do pracowni muzycznej.

Wpłaty za wylicytowane przedmioty prosimy przelewać na podane konto.

SIEMACHA KIELCE

25-317 Kielce, ul. Radiowa 12,

 35 1020 2892 0000 5602 0238 8544

Z dopiskiem "Gwiazdka z nieba" (Można również wpłacać dobrowolne kwoty)

Tagi do tego wpisu
Reklama