Zlicytowaliśmy porcelanę zdobioną przez Janka Melę

Data publikacji: 15.12.2015 21:00
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jasiek Mela - licytacja

Jasiek Mela - licytacja
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

1750 złotych, to cena jaką uzyskaliśmy z licytacji zestawu unikatowej różowej porcelany, w którym znajduje się filiżanka pomalowana przez Janka Melę- niepełnosprawnego podróżnika i zdobywcę dwóch biegunów. Zestaw wylicytował pan Dariusz Meresiński - burmistrz Daleszyc. Dodatkowy tysiąc złotych dołożyła do tej kwoty Grażyna Jarosz z fundacji Vive-Serce Dzieciom.

W środę podczas finału towarzyszyli nam: Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś, aktorzy Adam Woronowicz, Robert Majewski i Patryk Pietrzak, muzyk Michał Zapała, i niezawodna grupa z Siemachy Kielce.

Posłuchaj finału licytacji:

godz. 17.55 Dodatkowo Pani Grażyna Jarosz z Fundacji Vive Serce Dzieciom dokłada 1000 zł. Z licytacji kubków 544 zł. Suma dnia 3294 zł!

godz. 17.51 Pan Dariusz 1750 zł. Ostateczna kwota.

godz. 17.45 Pan Robert 1700 zł.

godz. 17.44 Pan Dariusz 1650 zł.

godz. 17.44 Pan Robert Biernacki z Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" się nie poddaje dokłada 100 zł. Teraz filiżanki są warte 1600 zł.

godz. 17.38 Pan Dariusz Meresiński - burmistrz Daleszyc oferuje 1500 zł.

W Dobrym Tonie:

godz. 13.20 Przypominamy, że wystarczy telefonicznie przebić wywoławczą cenę 100 zł by stać się właścicielem jednego z ćmielowskich kubeczków.

Na każdą pogodę:

godz. 11.33 Zbliżają się święta, czas cudów, czas Gwiazdki z nieba, Janek Mela opowiadał o tym jak spędza święta, a także o swoich sukcesach kulinarnych.

godz. 11.15 W studiu ostatni gość programu Na każdą pogodę. Magdalena Dudowicz – sportowiec, niepełnosprawna kielczanka, która odnosi sukcesy w strzelectwie laserowym i pneumatycznym

godz. 11.10 Nowa godzina i nowa cena. Dobrze podejrzewaliśmy że pan Robert będzie się starał wygrać licytację. 1450 zł - tą ofertą odzyskuje prowadzenie.

godz. 10.34 Jaśka Melę bez wątpienia możemy nazwać podróżnikiem. Podobnie jak naszego kolejnego gościa Ryszarda Biskupa.

godz. 10.28 Pan Andrzej Gajewski pragnie sprezentować zestaw różowych filiżanek swojej żonie. Tym samym cena zestawu wzrosła do 1300 zł.

godz. 10.17 Grażyna Jarosz - prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom i Robert Biernacki ambasador Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" byli gośćmi Renaty Morąg. Zanosi się na swoisty pojedynek pomiędzy naszymi gośćmi, bo pani Grażyna przebiła poprzednią ofertę Roberta. Od teraz komplet porcelany wart jest 1000 zł.

godz. 9.40 Jasiek Mela opowiedział o tym jak spędza wolny czas, wiedzieliście że lubi robótki ręczne?

godz. 9.35 Odwiedziła nas Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty.

godz. 9.26 Do naszej akcji zachęcał Jasiek Mela, a w naszej licytacji pojawił się kolejny głos, Robert Biernacki z Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" podbił cenę kompletu filiżanek do 800 zł.

Aktualności Dnia:

godz. 8.47 Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej mówiła o potrzebie skutecznego i mądrego pomagania innym.

godz. 8.40 Wspiera nas gość Rozmowy Dnia Artur Hajdorowicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta

godz. 7.48 Kasia Popowska miała okazję wraz z m.in. Sarsą, Margaret, Antkiem Smykiewiczem, Rafałem Brzozowskim wraz z chórem Siemachy nagrać kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne. Chętnie więc włączyła się w naszą akcję dla Siemachy Kielce.

godz. 7.38 Pani Elżbieta zadzwoniła do nas w sprawie kubeczka z różyczkami (który prezentowaliśmy we wtorek). Tajemnicza cyfra 168 zł trafia do naszego skarbca.

godz. 7.23 Pani Danuta z samego rana sprawiła sobie prezent na urodziny. Kubeczek z konwaliami za 150 zł (kubeczek z naszego poniedziałkowego archiwum).

godz. 7.13 Szesnastka to szczęśliwa liczba pani Jadwigi. Ta cyfra dodana do wywoławczych 100 sprawia że pani Jadwiga stała się właścicielką kubeczka z serduszkiem.

godz. 6.55 Pani Sylwia zapragnęła z samego rana mieć kubeczek z jeżynami. Spełniamy to życzenie. 110 zł ląduje w naszym sejfie.

godz. 6.50 Na pana Stanisława ze Skarżyska można liczyć. Dzwoni coraz później wprawdzie, ale to powoduje że proponowane ceny otwarcia licytacji są wyższe więc lubimy to. Komplet porcelany ma od teraz cenę 650 zł.

godz. 6.00 Zaczynamy trzeci dzień licytacji.

Trzeci dzień licytacji przynosi kolejną wyjątkową filiżankę. W środę do zestawu ćmielowskiej porcelany, licytowanej na naszej antenie na rzecz młodych ludzi z Siemachy, dołącza naczynie  pomalowane przez Jana Melę – niepełnosprawnego zdobywcę dwóch biegunów. Jako pierwszy na świecie niepełnosprawny i najmłodszy w historii wypraw wraz z himalaistą Markiem Kamińskim stanął na południowym i północnym biegunie w ciągu jednego roku. Zrobił to mając 16 lat, niespełna 3 lata po tragicznym wypadku. W 2002 roku w wyniku porażenia prądem amputowano mu część nogi i ręki.

Janek Mela jest pełen życiowego optymizmu, a jego postawa dodaje wiary osobom niepełnosprawnym. Kolejne wyprawy, podczas których zdobył Kilimandżaro i Elbrus pokazują, że słabości można przekuwać w sukces. 26-latek prowadzi też Fundację „Poza Horyzonty”, która pomaga osobom po wypadkach. Zbiera pieniądze na protezy i psychicznie wspiera podopiecznych. Uważa, że nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie i w sercu. Warto dodać, że Janek Mela był wielokrotnie nagradzany za swoje charytatywne działania. W naszą akcję włączył się również bez wahania - całym sercem. Był też zafascynowany historią różowej porcelany. Podczas spotkania w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie na swojej filiżance namalował kilka symboli związanych ze świętami. Również wewnątrz czeka na nabywcę pewna “niespodzianka”. Stosował różne techniki i kolory, a jaki jest efekt i przesłanie tej pracy można obejrzeć na filmie:

Janek Mela swoim pomysłem i wykonaniem zaimponował m.in. Grzegorzowi Miecugowowi.  Zestaw porcelany z jego filiżanką został sprzedany we wtorek za 3500 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na powstanie w Stowarzyszeniu Siemacha Kielce pracowni kulinarnej, która posłuży dzieciom i młodzieży do nauki gotowania i poznawania kuchni innych narodów.

Telefon do studia: 41 200 20 20

Akcja potrwa do soboty – 19 grudnia. W kolejne dni będziemy licytować porcelanę zdobioną przez: artystę malarza Marka Wawro, kierowcę rajdowego Rafała Sonika i  filantropkę – Karolinę Sołowow. Cena wywoławcza zestawu z różowej porcelany – to 500 złotych.

Akcję można też wspierać kupując porcelanowe kubeczki. Wystarczy zadzwonić i zaoferować więcej niż 100 złotych.

Wpłaty za wylicytowane przedmioty prosimy przelewać na podane konto.

SIEMACHA KIELCE

25-317 Kielce, ul. Radiowa 12,

 35 1020 2892 0000 5602 0238 8544

Z dopiskiem "Gwiazdka z nieba" (Można również wpłacać dobrowolne kwoty)

Tagi do tego wpisu
Reklama