Pociągi z Kielc do Sandomierza? Możliwe latem

Data publikacji: 30.01.2016 10:27
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
W Skarżysku uroczyście przekazano i poświęcono nowe składy Świętokrzyskich Przewozów Regionalnych

W Skarżysku uroczyście przekazano i poświęcono nowe składy Świętokrzyskich Przewozów Regionalnych
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Niewykluczone, że w wakacyjne weekendy będą kursowały pociągi z Kielc do Sandomierza. Uruchomienie połączenia przez Skarżysko-Kamienną i Ostrowiec Świętokrzyski rozważają urzędnicy i kolejarze. Zastępca dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu Anna Grzela informuje, że pociąg rano wyruszałby z Kielc do Sandomierza, a po południu wyjeżdżałby z powrotem. Połączenia byłyby realizowane nowoczesnym, klimatyzowanym pociągiem Impuls.

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Robert Zaborski mówi, że aktualnie analizowane są możliwości uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego między Kielcami a Sandomierzem. Tłumaczy, że jest to uzależnione od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest czas przejazdu, który – jego zdaniem – powinien wynosić najwyżej 2,5 godziny. Robert Zaborski dodaje, że pociąg nie zatrzymywałby się na wszystkich stacjach. Wylicza, że postoje są planowane między inny w Suchedniowie, Skarżysku-Kamiennej, Wąchocku, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Ćmielowie.

Obecnie przez Sandomierz przejeżdżają dwa pociągi pasażerskie spółki PKP Intercity: do Warszawy i Przemyśla. Między Sandomierzem a Kielcami kursują jedynie busy i autobusy. Podróż trwa niespełna 2 godziny.

Tagi do tego wpisu
Reklama