Triathlon w Sandomierzu. Rywalizowało 60 zawodników

Data publikacji: 20.02.2016 15:13
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Sport


Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Ponad 60 osób wzięło udział w IX ogólnopolskim triathlonie lekarzy połączonym z otwartymi mistrzostwami Sandomierza. Zawodnicy przyjechali z różnych stron kraju m.in. Kołobrzega, Warszawy, Zielonej Góry. Iwona Wojtal z Tarnobrzega powiedziała nam, że zdecydowała się na udział w zawodach, aby sprawdzić swoje możliwości, poza tym wysiłek fizyczny bardzo pozytywnie na nią działa, dzięki czemu łatwo odreagowuje stresy.

Paweł Żerebiec z Sandomierza stwierdził, że lubi stawiać sobie wyzwania i przekraczać granice wytrzymałości własnego organizmu, dodał, że ważne jest dla niego łączenie rozwoju intelektualnego ze sportowym.

Sandomierskie triathlony odbywają się z inicjatywy ultramaratończyka Jacka Łabudzkiego, który powiedział nam, że jest zadowolony z niesłabnącej frekwencji na zawodach oraz z tego, że do kolejnych edycji dołączają nowi ludzie.

Zawodnicy najpierw musieli przepłynąć półkilometrowy dystans na krytej pływalni, następnie jeździli na rowerach po trasie o długości 13, 5 kilometra, na koniec przebiegli ponad 3 kilometry. Organizatorem triathlonu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama