Medale młodych łuczników Stelli

Data publikacji: 21.02.2016 19:54
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Łuki, stella

Łuki, stella
Fot. lisasolonynko - www.morguefile.com /

5 medali (3 złote i 2 brązowe) wywalczyli zawodnicy Stelli Kielce podczas rozegranych w Łodygowicach koło Żywca halowych mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców w łucznictwie. Dwa złote krążki zawisły na szyi Małgorzaty Góral, która w finale strzelania indywidualnego pokonała Zuzannę Ćwiklińską z Hubala Białystok 6:4 oraz wspólnie z Mateuszem Buckim zwyciężyła w kategorii mikstów.

Mateusz natomiast wspólnie z kolegami z zespołu Hubertem Soboniem, Karolem Adamusem i Danielem Szkuta stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii drużynowej pokonując Talent Wrocław 5:1. Brązowy medal wśród młodzieżowców zdobył Mateusz Bucki, a wśród juniorek drużyna Stelli Kielce w składzie Marta Maciejewska, Aleksandra Baran i Karolina Sorys.

- To były świetne zawody w wykonaniu naszych zawodników – powiedział Radiu Kielce trener kieleckich łuczników Arkadiusz Ponikowski. Cieszy szczególnie fakt, że po kilkunastu latach absencji na arenie ogólnopolskiej ponownie zaczynają się pokazywać dziewczęta z naszego klubu – dodał trener Ponikowski.

Tagi do tego wpisu
Reklama