Andrzej Sarwa Sandomierzaninem Roku

Data publikacji: 27.02.2016 09:18 / Data aktualizacji: 27.02.2016 18:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.02.2016. Sandomierzanin 2015

27.02.2016. Sandomierzanin 2015
Fot. Józef Żuk /

Andrzej Sarwa, pisarz, poeta i dziennikarz został Sandomierzaninem 2015 Roku. Gala, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu odbyła się w Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu.

Zdobywca tytułu powiedział nam, że jest to dla niego miłe i zaszczytne przeżycie, dodał, że Sandomierz występuje prawie we wszystkich jego książkach, tak też będzie w tej najnowszej, która właśnie powstaje, nie chciał jednak więcej zdradzić nt. fabuły.  

Podczas gali ogłoszono także Nadzieję Sandomierza. Został nią Karol Chmiel, uczeń klasy maturalnej z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Ten tytuł przyznawany jest najbardziej  uzdolnionym uczniom sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych za osiągnięcia w nauce oraz  zaangażowanie w pracę społeczną.

Karol Chmiel jest stypendysta premiera, w ubiegłym roku osiągnął bardzo dobre wyniki w olimpiadzie ekologicznej oraz konkursach czytelniczych. Prowadzi i redaguje stronę  internetową  swojej szkoły oraz biblioteki. Śpiewa w chórze szkolnym i katedralnym.

n

Karol Chmiel - Nadzieja Sandomierza

Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza, który od 16 lat organizuje plebiscyt stwierdził, że  w gronie utytułowanych znajduje się cała plejada znakomitych nazwisk, które cały czas pracują na rzecz miasta, jego promocji, kreują też życie  lokalne i mają na nie wpływ. Często właśnie te osoby są doceniane także i przez inne gremia na szczeblu regionalnym i krajowym.

Uroczystość zgromadziła licznych gości. W sali rycerskiej zasiedli m. in. zdobywcy tytułu Sandomierzanina Roku z poprzednich lat oraz władze miasta i powiatu. Oprawę zapewniła Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, orkiestra dęta oraz uzdolniona artystycznie młodzież z sandomierskich szkół.

Tagi do tego wpisu
Reklama