Wierszem opowiedzą o Chrzcie Polski

Data publikacji: 11.04.2016 14:20
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.4.2016 Kielce. Kościół Królowej Jadwigi

11.4.2016 Kielce. Kościół Królowej Jadwigi
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W najbliższą niedzielę 17 kwietnia o godzinie 19.00 w Kielcach odbędzie uroczysta premiera spektaklu pt. "Chrzest Polski".

Widowisko przygotowała młodzieżowa grupa teatralna z parafii Św. Jadwigi Królowej. Autorem scenariusza jest Aleksandra Klusek, a reżyserem ks. Tomasz Brożek. Jak nam powiedział, spektakl jest odsłoną przełomowego momentu w historii Polski. Opisane wierszem okoliczności przyjęcia chrztu przez Mieszka I w niezwykłej oprawie muzycznej przeniosą widza do zamierzchłych czasów, gdy Polska stała się krajem chrześcijańskim. Jak podkreślił ksiądz Brożek, sfera religijna jest istotnym elementem życia każdego człowieka i o tym nie możemy zapominać. Wspaniałym dopełnieniem spektaklu będą kostiumy z epoki, bogata scenografia i efekty specjalne.

Duchowny zaznaczył, że spektakl nabiera szczególnego znaczenia w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Młodzi aktorzy przypomną wartości i łaski jakie towarzyszą przez wieki narodowi polskiemu od czasu przyjęcia Chrztu Świętego. Premierę będzie można zobaczyć w niedzielę w sali teatralnej kościoła pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Prapremierę spektaklu w sobotę 16 kwietnia o godzinie 19.00 obejrzą przedstawiciele kościoła, władz samorządowych, oświatowych, grup parafialnych i diecezjalnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama