Uczniowie z Ostrowca nagrodzeni przez łódzką "filmówkę"

Data publikacji: 24.05.2016 14:11
Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2016 Młodzież ze szkoły w Ostrowcu nakręciła film

24.05.2016 Młodzież ze szkoły w Ostrowcu nakręciła film "Bez nikogo"
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Gimnazjaliści z ostrowieckiego zespołu szkół sportowych Maciej Rybiński i Krzysztof Rogoziński nagrodzeni zostali za sfilmowanie wiersza Zbigniewa Herberta „Chciałabym opisać”. Filmowa, 4 minutowa adaptacja zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Lektury w kadrze”, organizowanym pod patronatem łódzkiej szkoły filmowej.

Wybór wiersza Herberta i udział w rywalizacji zasugerowała uczniom nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Malinowska. Uznała, że czarno-białe zdjęcia Ostrowca, podkreślą nastrój wiersza mówiący o samotności człowieka.   

Maciej Rybiński, wymyślił czarno- białą konwencję zdjęć oraz sugerował plany ujęć. Jak mówi tematem przewodnim była wędrówka jego kolegi przez miasto. Pomimo że w okolicy byli inni ludzie, to zastosowane ujęcia podkreślały jego samotność.

W rolę narratora i bohatera wiersza Herberta wcielił się Krzysztof Rogoziński, który przyznał, że pomysł z czarno-białymi zdjęciami tak spodobał się jurorom, że kadr z planu znalazł się na konkursowym plakacie.      

Obaj uczniowie chociaż chodzą do sportowego gimnazjum przyznają, że filmowanie to ich kolejna pasja. Już teraz zapowiadają udział w kolejnym konkursie „Lektury w kadrze”.  

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama