Sekretarze mają swój kongres w Warszawie

Data publikacji: 02.06.2016 13:03
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.03.2016 Kielce. Spotkanie pracowników Wydziału Polityki Społecznej ŚUW z samorządowcami na temat programu Rodzina 500+

07.03.2016 Kielce. Spotkanie pracowników Wydziału Polityki Społecznej ŚUW z samorządowcami na temat programu Rodzina 500+
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

25 sekretarzy miast, gmin i powiatów z województwa świętokrzyskiego bierze udział w I Krajowym Kongresie Forów Sekretarzy, który rozpoczął się w Warszawie. Oprócz przedstawicieli administracji lokalnej z całego kraju zaproszenia przyjęli również delegaci kilkunastu krajów europejskich.

Agnieszka Migoń - dyrektor Ośrodka Regionalnego Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach podkreśliła, że są to bardzo doświadczeni samorządowcy, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą z innymi, a jednocześnie stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Paweł Brola sekretarz Miasta i Gminy Chęciny zwrócił uwagę, że tego typu spotkania to przede wszystkim wymiana doświadczeń. Wszystko po to, aby służyć mieszkańcom i to jest ku temu najlepsza okazja.

Kongres jest kontynuacją rozpoczętej w ubiegłym roku współpracy sekretarzy samorządów terytorialnych z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Reklama