„Mój Teatr”. Najlepsi nagrodzeni

Data publikacji: 19.06.2016 16:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.6.2016 Kielce. Finał 34 Konkursu Plastycznego „Mój Teatr”. Nagrodzone prace.

19.6.2016 Kielce. Finał 34 Konkursu Plastycznego „Mój Teatr”. Nagrodzone prace.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponad 700 prac z 26 placówek oświatowych województwa świętokrzyskiego wpłynęło na konkurs plastyczny „Mój Teatr”. W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach nagrodzono 30 najlepszych.

Zadaniem dzieci, które wzięły udział w konkursie było obejrzenie przynajmniej jednego spektaklu, granego w tym sezonie w teatrze, a potem przelanie na papier swoich wrażeń z obejrzanego przedstawienia.

Wśród laureatów była m.in. 6 letnia Karolina Żelazna z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Kielcach. Praca dziewczynki powstała po obejrzeniu spektaklu „A niech to gęś kopnie!”. Rysunek przedstawia złego wilka oraz gąskę, która boi się, że zostanie zjedzona. Jak powiedziała Karolinka, pracę rysowała przez dwa dni.

Kierownik literacki „Kubusia”- Jolanta Świstak twierdzi, że prace, które napłynęły na konkurs były bardzo różnorodne. Dzieci przedstawiały swoje wrażenia przy pomocy kredek, farbek, kolorowego papieru, a nawet wełny i roślin. Ideą konkursu jest wyławianie talentów i zachęcanie dzieci do pracy twórczej.

Po wręczeniu nagród, dzieci obejrzały spektakl „Być jak Pippi”.

Reklama