Nauczyciele na kursy

Data publikacji: 22.06.2016 18:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.03.2015 Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

10.03.2015 Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kursy dla nauczycieli pracujących z osobami dorosłymi wprowadza Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jak tłumaczy Aneta Bródka, konsultant ŚCDN, obecnie bardzo dużo osób musi się przekwalifkować lub poprawić swoje umiejętności na dodatkowych kursach.

Niestety często takie dokształcanie nie przynosi rezultatów z winy nauczycieli, którzy pracując z dorosłymi stosują takie same metody jak podczas kształcenia dzieci, co często zniechęca kursantów.

Nauczyciel musi wiedzieć, że kluczowe jest stworzenie pozytywnej atmosfery. Oceniając bardziej koncentrujemy się na tym, co dorosły zrobił dobrze. To dlatego, że pełnoletnie osoby się boją. Mają znacznie więcej obaw niż dzieci – twierdzi Aneta Bródka.

Ważne jest by podczas zajęć wykorzystywać praktycznie doświadczenie życiowe dorosłego kursanta. Aneta Bródka skutecznych metod pracy z pełnoletnimi osobami uczyła się w Wielkiej Brytanii.- Wielka Brytania to lider europejski w edukacji dorosłych. Mają doskonały system kształcenia, dużo publikacji na ten temat. W Polsce system problem edukacji dorosłych jest, może nie całkowicie zaniedbany, ale na pewno pozostawia wiele do życzenia – twierdzi Aneta Bródka.

Kursy dla nauczycieli pracujących z osobami dorosłymi rozpoczną się we wrześniu. Będą podzielone na kilka działów tematycznych, na przykład zajęcia artystyczne, wychowanie fizyczne i język angielski.

adv adv
Wiadomości
Reklama