Papież zachęcał młodzież, by zrezygnowała z wygodnego życia

Data publikacji: 01.08.2016 10:37
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.08.2016. Jan Piotrowski - biskup kielecki

01.08.2016. Jan Piotrowski - biskup kielecki
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Podczas pielgrzymki do Polski papież zostawił młodzieży trudne przesłanie do zrealizowania - uważa ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski. Franciszek wezwał młodych, by zostawili trwały ślad na Ziemi, a nie siedzieli jedynie na kanapie.

Zachęcał do rezygnacji z wygody. - Aby właściwie zrozumieć te wskazówki, należy spojrzeć na nie przez pryzmat Ewangelii - powiedział na naszej antenie biskup Jan Piotrowski. Są tam słowa Jezusa, który mówi: Wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, przyjdźcie do mnie. Ewangelia wymaga od nas pewnego trudu, wiązana jest z rezygnacją i ofiarą - mówił biskup. 

Gość Radia Kielce podkreślił, że te trudne zalecenia papieża, każdy musi starać się realizować we własnym codziennym życiu, co nie będzie łatwe. Jestem jednak głęboko przekonany, że z papieżem spotkali się ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie i mają taką wolę, dodał biskup. Zaznaczył, że Pan Bóg nikomu nie odmawia szczęścia także w wymiarze materialnym. Jasno jednak wskazuje, że trzeba dostrzec obok siebie drugiego człowieka.

Ordynariusz diecezji kieleckiej powiedział, że Światowe Dni Młodzieży były dla niego wielkim przeżyciem, ponieważ w takim spotkaniu brał udział po raz pierwszy.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Reklama