Będzie tunel pod torami w Skarżysku

Data publikacji: 05.08.2016 06:47
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Prezentacja nowego pociągu Acatus Plus.

10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Prezentacja nowego pociągu Acatus Plus.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do końca września ma być gotowa koncepcja budowy tunelu łączącego plac przed dworcem kolejowym w Skarżysku-Kamiennej z ulicą Towarową. Według założeń ma on ułatwić życie nie tylko pieszym, ale także kierowcom.

Kierownik Biura Rozwoju Miasta w skarżyskim ratuszu Monika Kocia informuje, że zlecono już przygotowanie koncepcji budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego. Dodaje, że w koncepcji mają zostać przedstawione dwa warianty inwestycji, której elementem jest właśnie budowa tunelu pod torami. Monika Kocia wyjaśnia, że wybrany zostanie ten, który będzie możliwy do realizacji - chodzi głównie o względy finansowe i techniczne. Wcześniej odbędą się rozmowy samorządowców z kolejowymi spółkami. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

W ramach budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego przebudowane mają zostać ulice Towarowa oraz 1 i 3 Maja. Wybudowane mają być również ronda na skrzyżowaniu tych ulic, a także parking typu "parkuj i jedź".

Jak informowaliśmy, budowa tunelu znajduje się na liście podstawowej przedstawionego niedawno Krajowego Programu Kolejowego. Szacunkową wartość projektu kolejarze określili na prawie 44 mln zł. Inwestycja znajduje się także w Regionalnym Programie Operacyjnym województwa świętokrzyskiego, z którego również ma pochodzić finansowanie.

Reklama