Papież powołał nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce

Data publikacji: 06.08.2016 14:13
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
28.07.2016 Częstochowa. Papież Franciszek na Jasnej Górze.

28.07.2016 Częstochowa. Papież Franciszek na Jasnej Górze.
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce zostanie arcybiskup Salvatore Pennacchio. Ma bogate doświadczenie międzynarodowe. Pracował na placówkach dyplomatycznych m. in. w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii.

Salvatore Pennacchio urodził się 7 września 1952 roku w Marano kolo Neapolu. Święcenia kapłańskie przyjął 18 września 1976 roku i podjął pracę w diecezji Aversa nieopodal Neapolu. Po uzyskaniu doktoratu z filozofii i ukończeniu Papieskiej Akademii Kościelnej w 1979 roku podjął pracę w dyplomacji watykańskiej. Pełnił ją w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii.

W 1998 roku został nuncjuszem w Rwandzie oraz arcybiskupem tytularnym Montemarano. Sakrę biskupią przyjął 6 stycznia 1999 roku z rąk św. Jana Pawła II. W 2003 roku został nuncjuszem w Tajlandii oraz w Singapurze, Kambodży a także delegatem apostolskim w Birmie, Laosie, Malezji i Brunei. 8 maja 2010 r. Benedykt XVI mianował go swoim przedstawicielem w Indiach. 13 listopada tego samego roku został również nuncjuszem w Nepalu. Włada - oprócz włoskiego - francuskim, angielskim i hiszpańskim.

Arcybiskup Salvatore Pennacchio zastąpi arcybiskupa Celestino Migliore, który został nuncjuszem apostolskim w Federacji Rosyjskiej.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama