Trzy warianty rozbudowy drogi do Mąchocic. Ma być bezpieczniej

Data publikacji: 26.09.2016 15:43
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Roboty drogowe

Roboty drogowe
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do rozbudowy trasy nr 745, na odcinku od granic Kielc przez Masłów do Mąchocic. Dyrektor instytucji- Damian Urbanowski informuje, że przygotowano trzy warianty przebiegu nowej drogi, a wkrótce wyłoniona zostanie firma, która wykona projekt inwestycji.

Każdy z wariantów przewiduje przedłużenie na wprost trasy biegnącej obecnie wzdłuż pasa startowego lotniska w Masłowie. Projektowana droga ma prowadzić niezabudowanymi terenami do granic Masłowa z Kielcami, gdzie połączy się z ulicami Szybowcową i Radomską. Dzięki temu ominięte zostaną gęsto zabudowane tereny oraz zlikwidowane niebezpieczne zakręty.

Damian Urbanowski dodaje, że w przyszłym roku Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zgłosi projekt rozbudowy trasy nr 745 do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Drogowcy chcą bowiem uzyskać unijne dofinansowanie inwestycji, która według wstępnych wyliczeń będzie kosztowała około 30-40 milionów złotych łącznie z wykupami gruntów.

Reklama