Wenta wzmaga aktywność w regionie

Data publikacji: 28.09.2016 15:45
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.08.2016 Konferencja Platformy Obywatelskiej. Bogdan Wenta.

25.08.2016 Konferencja Platformy Obywatelskiej. Bogdan Wenta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie", założone przez europosła Bogdana Wentę, zostało dziś zarejestrowane przez sąd. Członkowie organizacji przygotowują się do pierwszych działań, o których mają powiedzieć na czwartkowej oficjalnej inauguracji stowarzyszenia.

Jak poinformowała jego współzałożycielka Danuta Papaj, grupa ma działać w każdym z powiatów województwa świętokrzyskiego. Jak twierdzi, największym kapitałem "Projektu Świętokrzyskie" są zwykli obywatele. - Mamy piętnaścioro założycieli i bardzo dużo chętnych do przystąpienia do nas. To jest nasza najważniejsza siła – powiedziała Danuta Papaj.

Z informacji Radia Kielce wynika, że "Projekt Świętokrzyskie" będzie między innymi zabiegał, by leczenie najcięższych schorzeń osób niewidomych, czy niedowidzących, które realizowane jest za granicą, odbywało się w Polsce. Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia, rodzimi specjaliści chorób oczu mają wystarczające kwalifikacje, a leczenie najcięższych przypadków w Polsce przyczyni się do finansowego i naukowego rozwoju medycyny w naszym kraju.

"Projekt Świętokrzyskie" ma ponadto działać na rzecz lokalnych społeczności. Z organizacją Bogdana Wenty będzie współpracować stowarzyszenie Ćmielowska Młodzież Aktywna. Jedna z jego członkiń Jolanta Madioury ma nadzieję, że dzięki organizacji Bogdana Wenty, łatwiej jej będzie aktywizować młodzież. – Dziś młodzi mają komputery gry i smsy. My chcemy, by spotykali się ze starszymi, którzy mogą im powiedzieć coś ciekawego o historii. Poza tym widzimy, że tutejsi młodzi nie znają Gminy Ćmielów i będziemy im ją przybliżać – zapowiedziała.

Jednym z członków stowarzyszenia jest wójt Miedzianej Góry Zdzisław Wrzałka. Jak twierdzi, dobrym krokiem dla organizacji byłoby kandydowanie jej członków do samorządu. – Pozytywnie wpłynęłoby to na współpracę naszego stowarzyszenia z gminami – ocenił. "Projekt Świętokrzyskie” zainauguruje oficjalnie swoją działalność w czwartek o godzinie 19:00 w jednym z kieleckich hoteli. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych.

adv adv
Wiadomości
Reklama