Budowa ulicy Pileckiego. Trzeba przesunąć pieniądze z budżetu

Data publikacji: 29.09.2016 14:08
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
3.3.2016 Kielce. ul. rotmistrza W. Pileckiego - tabliczka

3.3.2016 Kielce. ul. rotmistrza W. Pileckiego - tabliczka
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dodatkowe 8 milionów złotych trzeba będzie przeznaczyć w tegorocznym budżecie na wykup gruntów, pod budowę ulicy Pileckiego w Kielcach, na odcinku od ulicy Tarnowskiej do Ronda Czwartaków.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło tłumaczy, że większość pieniędzy na wypłaty odszkodowań zaplanowano na przyszły rok, ale w związku z szybkim rozpatrywaniem wniosków przez służby wojewody i wydawaniem postanowień odszkodowawczych, trzeba dokonać przesunięć w tegorocznym budżecie. W sumie pod budowę przejętych zostanie 165 działek.

Jarosław Skrzydło dodał, że w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą drogi. W październiku zostanie mu przekazany plac budowy. W listopadzie natomiast rozpoczną się prace przygotowawcze, czyli wycięcie drzew i wyburzenie kilku budynków gospodarczych.

Budowa ulicy Pileckiego ma kosztować blisko 24 miliony złotych. Natomiast na odszkodowania dla mieszkańców przeznaczone jest 17 milionów złotych. Zgodnie z projektem będzie to droga dwujezdniowa. Inwestycja zakończy się w maju 2018 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama