Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rekrutację

Data publikacji: 01.10.2016 17:56
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.01.2016 Kielce. Kielecki Uniwersytet III Wieku Ponad czasem zainaugurował pierwszy rok akademicki.

20.01.2016 Kielce. Kielecki Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” zainaugurował pierwszy rok akademicki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. rozpoczął rekrutację na kolejny rok akademicki. Jak powiedziała wiceprezes uczelni- Matylda Niewójt, chętni w wieku 50+ mogą uczestniczyć w wielu zajęciach, wykładach i seminariach, dotyczących różnych dziedzin nauki.

Najstarszy student ma 86 lat. Zdarzają się też młodsze osoby. Wtedy zarząd wydaje zgodę na to, aby mimo niespełniania kryterium wieku, mogli rozwijać swoje pasje i nawiązywać znajomości.

Jedną ze studentek jest Regina Piotrowicz, która uczęszcza na zajęcia od 11 lat. W rozmowie z Radiem Kielce wyjaśniła, że po przejściu na emeryturę zaczęła mieć za dużo wolnego czasu, stąd decyzja, by zapisać się na uniwersytet. Jak nam powiedziała, bardzo lubi wykłady z historii, ponieważ kiedy chodziła do szkoły, o niektórych wydarzeniach w ogóle nie mówiono, a inne przedstawiano w sposób niezgody z prawdą.

Obecnie na uniwersytet uczęszcza około 300 słuchaczy. Wpisowe dla osób, które przychodzą po raz pierwszy wynosi 10zł., a czesne za jeden rok akademicki, to 70zł. Zapisy potrwają do 15 października, natomiast uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się w najbliższy poniedziałek przy ulicy Akademickiej 12.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama