Świętokrzyscy posłowie PiS zgłoszą poprawki do budżetu państwa

Data publikacji: 23.01.2012 17:34
Kategoria: Wiadomości z regionu

Świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości w czasie rozpoczynającego się w środę posiedzenia sejmu zgłoszą regionalne poprawki do tegorocznego budżetu państwa. Chodzi przede wszystkim o pieniądze na  przebudowę dróg numer 73, 42 i numer 7.   Poinformował o tym pełnomocnik Zarządu Okręgowego PiS w Kielcach,  poseł Krzysztof Lipiec. Lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie zarzucił Platformie Obywatelskiej  bezczynność i brak lobbingu na rzecz ważnych inwestycji drogowych w województwie świętokrzyskim.

Poseł Maria Zuba zaapelowała do parlamentarzystów PO i  PSL o poparcie poprawek Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczyła, że PiS będzie wnioskować o przekazanie przez rząd 30 milionów złotych na przebudowę miejskiego odcinka drogi numer 73. ’’Liczymy na poparcie naszej poprawki, tak by w 2012 roku rozpocząć realizację tego zadania – stwierdziła Maria Zuba.

Liderka świętokrzyskiej PO Marzena Okła-Drewnowicz  powiedziała, że działania PiS mają charakter polityczny i populistyczny. Podkreśliła, że  posłowie z jej partii nie poprą tych  poprawek. "Gdyby poprawki Prawa i Sprawiedliwości przyczyniły się to tego, żeby znalazły się pieniądze na pewno byśmy je poparli, ale takiej możliwości nie ma i posłowie o tym wiedzą’’ – stwierdziła Marzena Okła-Drerwnowicz. Przeciwko poprawkom PiS zagłosuje również poseł PSL Mirosław Pawlak. Jego zdaniem  działania PiS,  to czysty populizm.

Koszt poprawek, które zamierzają zgłosić posłowie PiS to 77 milionów złotych. Ich zdaniem tych pieniędzy rząd powinien poszukać w rezerwach celowych a także ograniczając wydatki choćby na funkcjonowanie kancelarii prezydenta oraz na obsługę długu krajowego.

Małgorzata Pirosz.

adv adv
Wiadomości
Reklama