Nauczyciele z powiatu sandomierskiego uhonorowani

Data publikacji: 12.10.2016 17:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.10.2016 Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Sandomierzu

12.10.2016 Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

30 nauczycieli różnych typów szkół z powiatu sandomierskiego otrzymało dziś medale, nagrody i wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. "Srebrny Medal za Długoletnią Służbę" przyznany przez Prezydenta RP otrzymali pracownicy Szkoły Podstawowej w Koprzywnicy: pedagog Elżbieta Grdeń, nauczyciel Grzegorz Zwolski i dyrektor placówki Beata Dębowska, która powiedziała, że to dla niej ogromne wyróżnienie i satysfakcja nie tylko z powodu rangi tego medalu, ale także dlatego, że nagradza on wspólne dzieło, jakim jest troska o uczniów i wspieranie ich w osiąganiu celów i określaniu systemu wartości.

Dyrektor Dębowska dodała, że duże znaczenie w tym zakresie ma patron szkoły: Władysław Jasiński zobowiązujący do wychowywania dzieci w duchu patriotycznym, co jednoczy nie tylko uczniów, ale i rodziców oraz nauczycieli.

„Srebrnym Medalem Komisji Edukacji Narodowej” odznaczeni zostali: Dariusz Czubala, wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście oraz Bogusława Chruściel, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, która powiedziała nam, że to wyróżnienie resortowe jest dla niej ważne, ponieważ podsumowuje rezultaty nauczycielskiej pracy oraz wysiłków mających na celu zachęcenie młodzieży do różnych inicjatyw. Jej zdaniem, współczesny nauczyciel musi być kreatywny, elastyczny i przedsiębiorczy. Trzeba stale doskonalić swoje umiejętności, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom młodzieży. Rolą nauczycieli jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy, ale także troska o młodych ludzi, aby wyrośli na wartościowe osoby - dodała.

Medale wręczali wyróżnionym: wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, poseł Kazimierz Kotowski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Podczas uroczystości wręczono również inne nagrody, różnej kategorii. Ślubowanie na nauczyciela mianowanego złożyli: Renata Gwizdowska - Mucha z Bursy Szkolnej w Sandomierzu oraz Wojciech Jaworski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście.

Obchody odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama