Politycy PiS przedstawili osiągnięcia rządu Beaty Szydło

Data publikacji: 25.10.2016 21:40
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.10.2016 Kielce. Konwent Prawa i Sprawiedliwości podsumowująca rok wyborów.

25.10.2016 Kielce. Konwent Prawa i Sprawiedliwości podsumowująca rok wyborów.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rok po wygranych wyborach parlamentarnych, świętokrzyscy politycy PiS, podczas konwencji programowej przedstawili największe osiągnięcia rządu Beaty Szydło.

Lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie- Krzysztof Lipiec podkreślił, że 25 października ubiegłego roku przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych dni w historii Polski.

Przez 11 miesięcy osiągnęliśmy więcej, niż poprzednicy przez 8 lat swoich rządów. Swoich bo to były rządy dla nich, a nie dla Polaków- mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł Anna Krupka stwierdziła, że gabinet premier Beaty Szydło jest rządem najszybciej realizującym swoje obietnice po 1989 roku. Zwróciła przede wszystkim uwagę na program Rodzina 500 plus. Jak podkreślała, te działania mają za zadanie poprawę sytuację polskich rodzin i demografii i są już tego  wymierne efekty. 30% rodziców powiedziało w badaniu CBOS, że to znaczące wzmocnienie rodzinnych budżetów. Do świętokrzyskich rodzin wpłynęło 450 milionów złotych. pomoc trafiła do 127 tysięcy rodzin. Kolejnym krokiem dobrej zmiany będą wybory samorządowe, które są kolejnym wyzwaniem, dlatego decyzją Jarosława Kaczyńskiego powstaną zespoły skupione wokół młodych parlamentarzystów.

Poseł Marek Kwitek zwrócił uwagę na problemy rolników. Podkreślił, że w strategii rozwoju wicepremiera Matusza Morawieckiego, ta część gospodarki stanowi piąty filar, dlatego trzeba ją wspierać. M.in. jest to zrównanie wysokości najniższej emerytury do tysiąca złotych. Rolnik będzie też mógł sobie dorobić na umowie innej, niż umową o pracę do świadczenia nie 50, ale 100%.

Senator Jarosław Rusiecki poruszył problem bezpieczeństwa kraju, którego podstawą jest silna armia. Dodał, że mając na względzie bezpieczeństwo przywracane są także m.in. posterunki policji. W świętokrzyskim tak się stało w Chmielniku.

Senator Krzysztof Słoń zwrócił uwagę na politykę rządu dotyczącą seniorów i osób niepełnosprawnych. Zgodnie z zapowiedzią wprowadzono program 75 plus. W tym roku na zakup darmowych leków rząd przeznaczy 125 milionów złotych. Za rok będzie to suma 564 milionów złotych. W najbliższych dniach Senat przyjmie ustawę zmieniająca status opiekunów osób niepełnosprawnych, zaliczając im czas opieki do okresu zatrudnienia.

Poseł Maria Zuba mówiąc o zmianach w prawie pracy zaznaczyła, że dzięki rządowi Beaty Szydło możemy mówić, że osiągnęliśmy jednocyfrowy wskaźnik bezrobocia, który wynosi 8,3%.„Po rządach PO  PSL przy rozliczeniu pierwszej unijnej perspektywy finansowej w latach 2007 – 2013  istniało zagrożenie utraty 40 miliardów złotych. Dzięki reakcji rządu wspólnie z przedsiębiorcami udało się zapobiec temu niebezpieczeństwo. W drugiej perspektywie wykorzystano tylko 1%. Teraz jest lepiej bo 15%. „ – Maria Zuba przypomniała, że przygotowano szereg zmian korzystnych dla polskiego przedsiębiorcy.To m.in. zmiany w zamówieniach publicznych. Małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały prawo startować w przetargach. Kryterium zasadniczym nie jest już cena. Ponadto minimalna stawka za godzinę będzie 12 złotych, a minimalna płaca 2 tysiące złotych. Od 1 kwietnia wszystkie najniższe emerytury i renty zostaną zrównane. Najniższa emerytura, również ta z KRUS będzie wynosić tysiąc złotych.
 
Na zakończenie, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik przypomniał o zrealizowaniu dwóch obietnic wyborczych, czyli zniesieniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Znikną też gimnazja, a wydłuży się nauka w szkołach podstawowych. Rząd PiS wstrzymał także likwidację małych szkół.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama