Zamiast wieżowca, skwer z placem zabaw

Data publikacji: 14.11.2016 21:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.11.2016 Kielce. Spotkanie mieszkańców KSM w klubie Miniatura. Protest przeciwko budowie nowego bloku.

09.11.2016 Kielce. Spotkanie mieszkańców KSM w klubie Miniatura. Protest przeciwko budowie nowego bloku.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy osiedla KSM w Kielcach, którzy sprzeciwili się niedawno budowie kolejnego wieżowca, teraz chcą przeprowadzić rewitalizację osiedla. Mają pomysł na wykorzystanie placu, gdzie zarząd chciał wybudować blok.

Przygotowują obecnie projekt do budżetu obywatelskiego. Chcą, aby między budynkami powstał skwer, z placem zabaw dla dzieci. Część działki miałaby być wykorzystana na parking. Niewykluczone, że w przyszłości podobne inicjatywy będą dotyczyć innych części osiedla. Jak powiedziała Anita Kita ostatni sukces spowodował, że mieszkańcy poczuli się gospodarzami tego terenu. - Chwyciliśmy byka za rogi, teraz będziemy weryfikować to co robi spółdzielnia - powiedziała Radiu Kielce.

Z zaangażowania mieszkańców zadowolony jest Andrzej Stefaniuk kierownik spółdzielni. Jak powiedział, zarząd będzie wspierać ich inicjatywy. Dodał jednak, że na  duże inwestycje nie ma na razie szans. Jak mówi spółdzielnia nie ma na to funduszy. Dlatego, szansą na poprawę infrastruktury mogą być projekty z budżetu obywatelskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama