Szczypiorniści odwiedzili przedszkole

Data publikacji: 21.11.2016 19:43
Kategoria: Wiadomości z regionu
21.11.2016 Kielce. Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce Patryk Walczak i Darko Djikic spotkali się z dziećmi z przedszkola samorządowego nr 40.

21.11.2016 Kielce. Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce Patryk Walczak i Darko Djikic spotkali się z dziećmi z przedszkola samorządowego nr 40.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce przeczytali dzieciom bajkę. Spotkanie w przedszkolu samorządowym numer 40 zorganizowano w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona zachęcić rodziców aby czytali swoim pociechom, przynajmniej 20 minut dziennie.

W Przedszkolu, które odwiedzili piłkarze jest specjalny kącik, w którym czytane są bajki. Dzieci mówią, że bardzo lubią to miejsce. Z zaciekawieniem słuchają w nim historyjek czytanych przez dorosłych. Patryk Walczak i Darko Djukić przeczytali dzieciom bajkę z serii "Franklin i przyjaciele”. Opowiadała o tym, że dzięki pomocy swoich przyjaciół można osiągnąć wymarzony cel. Uczyła koleżeństwa. Pokazała, że przy pomocy bliskich łatwiej jest rozwiązywać problemy.

Piłkarze opowiedzieli także przedszkolakom o swojej pracy i odpowiadali na pytania najmłodszych. Dzieci natomiast zaśpiewały piłkarzom piosenkę. Pracownicy przedszkola podkreślają, że akcja będzie kontynuowana. Następnym gościem będzie policjantka, która także przeczyta bajkę, opowie też o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach.

 


Magdalena Nowak

Reklama