Do Suchedniowa powróciło kino

Data publikacji: 26.11.2016 10:33
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.01.2016 Suchedniów.  Ośrodek Kultury Kuźnica.

28.01.2016 Suchedniów. Ośrodek Kultury „Kuźnica”.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najnowocześniejszy w regionie świętokrzyskim projektor i system nagłośnienia oraz zmodernizowana sala. W takich warunkach od dziś w Suchedniowie będzie można oglądać premiery filmowe. Dzięki wartym prawie 400 tysięcy złotych inwestycjom, po trzech latach przerwy, działalność wznawia bowiem kino "Kuźnica".

Andrzej Karpiński, dyrektor Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica" informuje, że modernizacja kina była możliwa dzięki dofinansowaniu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz suchedniowskiego samorządu. Dodaje, że filmowe nowości będą prezentowane w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

- Za 256 tysięcy złotych kupiliśmy najnowocześniejszy projektor wyświetlający filmy w technologii 3D 4K, a za 116 tysięcy złotych zmodernizowaliśmy salę kinową - wylicza Andrzej Karpiński. Dodaje, że kilka lat temu również dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej zainstalowany został nowoczesny system nagłośnienia. Andrzej Karpiński informuje, że w planach jest również uruchomienie systemu rezerwacji i sprzedaży biletów przez Internet.

Suchedniowskie kino "Kuźnica" zostało otwarte w 1966 roku. Pięć lat temu wyremontowany został budynek, w którym się mieści.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama