Sandomierskie kino bez barier

Data publikacji: 03.12.2016 19:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.12.2016. W kinie Starówka w Sandomierzu zamontowano platformę umożliwiającą ludziom poruszającym się na wózkach dostanie się do kina

03.12.2016. W kinie "Starówka" w Sandomierzu zamontowano platformę, umożliwiającą ludziom poruszającym się na wózkach dostanie się do kina
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejna bariera, utrudniająca życie niepełnosprawnym zniknęła z krajobrazu Sandomierza. Przy ulicy Krótkiej zainstalowano platformę, umożliwiającą ludziom poruszającym się na wózkach dostanie się do kina "Starówka". Wcześniej był z tym spory kłopot, dlatego potrzebna była pomoc osób trzecich - podkreśla Wiktor Bator, uczeń I LO Collegium Gostomianum, który jako pierwszy skorzystał z platformy.

Dodał, że zna wiele osób, które nie chodziły do kina, właśnie ze względu na ograniczenia w dostępie dla osób na wózkach.

kino

Burmistrz Marek Bronkowski twierdzi, że ze względu na zabytki, usuwanie barier jest trudnym wyzwaniem, ale należy je podejmować dla dobra mieszkańców.   Podkreślił, że dzięki platformie, osoby niepełnosprawne będą miały pełny dostęp do sali kinowej, a także do zajęć organizowanych tam przez różne stowarzyszenia.

Platforma schodowa na ul. Krótkiej została sfinansowana z budżetu obywatelskiego. Wniosek zgłosiła grupa uczniów z I LO wraz z nauczycielem Waldemarem Białouszem. Montaż urządzenia był poprzedzony remontem schodów. Połowa pieniędzy na inwestycję  pochodziła z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

kino

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama