Trojaczki opuściły szpital. Otrzymały wiele prezentów

Data publikacji: 08.12.2016 12:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.12.2016. Trojaczki opuściły szpital wojewódzki w Kielcach

08.12.2016. Trojaczki opuściły szpital wojewódzki w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kolejne w tym roku trojaczki, które urodziły się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zostały wypisane do domu. Alicja, Bartek i Franciszek przyszły na świat w 34 tygodniu ciąży. Jak informuje Ewa Jankowska-Zboś, zastępca kierownika Kliniki Neonatologii w szpitalu na Czarnowie, dzieci urodziły się 24 listopada.

Jak dodaje, taki poród, to duże wyzwanie dla lekarzy, ponieważ trzeba przygotować trzy stanowiska intensywnej terapii. Potrzebna jest również potrójna obsada lekarska i pielęgniarska.

Justyna Kozioł-Scendo, o tym, że zostanie mamą trójki dzieci dowiedziała się w 8 tygodniu ciąży. Na początku dla niej i jej męża Rafała to był szok, ale potem oswoili się z myślą, że zostaną rodzicami trojaczków. Jak dodaje, Ala ważyła 1950 gram, Bartek 2260 gram, a Franciszek 1980 gram. W opiece nad maluchami pomagać im będą rodzice.

Trojaczki dostały prezenty od dyrekcji szpitala, wojewody świętokrzyskiego, marszałka województwa, starosty kieleckiego i burmistrza Daleszyc. Od 2014 roku w Klinice Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach odbyło się siedem porodów trojaczych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama