Kolejny defibrylator w Sandomierzu. Tym razem w galerii handlowej

Data publikacji: 28.12.2016 18:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.12.2016. Defibrylator w Sandomierzu

28.12.2016. Defibrylator w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejny automatyczny defibrylator zainstalowany został dzisiaj w przestrzeni publicznej w Sandomierzu. Dostępny jest na frontowej elewacji nowo otwartej Galerii Królewskiej. Urządzenie ufundowała krakowska firma. Jej przedstawiciel Jan Łabza powiedział, że tego typu sprzęt jest wręcz niezbędny w galeriach i sklepach, gdzie przebywa wielu klientów, niedaleko są szkoły i duże osiedle mieszkaniowe.

Tę opinię podziela Mateusz Wieczorek z Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu. Jak przypomina - automatyczny defibrylator ratuje życie ludzkie w nagłych stanach zagrożenia jak np. migotanie czy częstoskurcz komorowy. Dodał, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i każdy jest w stanie sobie z nim poradzić.

Katarzyna Zioło, asystentka burmistrza wyraziła zadowolenie z poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i osób przyjezdnych, ponieważ defibrylatory znajdują się w miejscach najbardziej uczęszczanych przez ludzi. Oprócz galerii jest to także giełda rolna przy ul. Przemysłowej, stadion miejski przy ul. Koseły, a od jutra automatyczny defibrylator dostępny będzie także na budynku Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Portowej w prawobrzeżnej części miasta. Także jutro na ścianę Ratusza wraca skradziony kilka miesięcy temu automatyczny defibrylator. Pierwsze urządzenie zainstalowane było na starówce w 2015 roku.

defibrylator

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama