Nie dajmy się oszukać - przestrzega WUP

Data publikacji: 29.12.2016 12:13 / Data aktualizacji: 29.12.2016 13:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa

16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach przestrzega przez oszustami, którzy zwracają się do małych firm oferując im pomoc w uzyskaniu unijnych środków na rozwój. Oferowana jest także pomoc przy zdobyciu dofinansowania na założenie nowej działalności. W zamian wymagają kilkuset złotowej opłaty za wysłanie wniosków - informuje Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Wnioski o przyznanie dofinansowania są absolutnie bezpłatne i można je pobrać u operatorów, z którymi Wojewódzki Urząd Pracy podpisał umowę - przypomina Paweł Lulek. Pełna lista tych instytucji dostępna jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz w głównym punkcie informacyjnym o funduszach europejskich.

Najbliższy konkurs przeznaczony jest dla dużych firm, które chcą rozwijać własną działalność gospodarczą. Wnioski w tej sprawie można składać od piątku 30 grudnia. Termin składania dokumentów upłynie 20 stycznia. Wysokość dofinansowania zależna jest od wielkości przedsiębiorstwa. Minimalna kwota wsparcia, to 5 mln 500 tys. zł., przy czym wymagany jest wkład własny w wysokości  przynajmniej 45%.

Tagi do tego wpisu
Reklama