Jubileusz ostrowieckiego PKS

Data publikacji: 08.01.2017 20:28
Kategoria: Wiadomości z regionu
Jubileusz ostrowieckiego PKS (8 stycznia 2017 r)

Jubileusz ostrowieckiego PKS (8 stycznia 2017 r)
Fot. Radio Kielce

Ostrowiecki PKS obchodzi 70-lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawił biskup Krzysztof Nitkiewicz,. Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej powiedział, że przedsiębiorstwo spełnia swoją służbę, która wielu ludziom pomaga dotrzeć nie tylko do pracy, szkoły czy w odwiedziny do bliskich, ale również do kościoła.

– Pragniemy w pierwszej kolejności wyrazić nasze uznanie dla wszystkich, którzy podjęli się tej trudnej i ofiarnej służby, umożliwiającej dotarcie do Boga. Przecież wiele ludzi w niedzielę korzysta z PKS, aby dojechać do kościoła. Zbliżacie do siebie wiele osób w sposób fizyczny, ale także duchowy – powiedział biskup Nitkiewicz. Podkreślił również duży wkład firmy w organizację Światowych Dni Młodzieży, wyraził podziękowanie za to, że przedsiębiorstwo bez wahania zgodziło się udostępnić swój tabor w tak ważnych dla całego narodu dniach.

Jak powiedział Stanisław Wodyński, prezes ostrowieckiego PKS, misją przedsiębiorstwa jest służba lokalnej społeczności. - Krok po kroku doszliśmy do dnia dzisiejszego kiedy możemy powiedzieć, że w tej służbie to swoje miejsce mieliśmy i swoje ślady zostawiliśmy. Wielu, wielu pasażerów odbiera te ślady jako pozytywne, ślady, które można pokazywać za dobre przykłady – dodał prezes Wodyński.
 
Przed kolegiatą Świętego Michała Archanioła, w której odbyła się msza dziękczynna zaprezentowana została wierna replika papa mobile, którym św. Jan Paweł II pielgrzymował po Polsce w 1979 roku,. Pojazd został wyremontowany w warsztatach ostrowieckiego PKS.

Reklama