Szpital przeniósł izby przyjęć

Data publikacji: 02.02.2017 16:02
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
2017-02-02 Szpital Kielecki, izba przyjęć

2017-02-02 Szpital Kielecki, izba przyjęć
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Szpitalu Kieleckim zmieniono miejsce izby przyjęć ogólnej i chirurgicznej. Do tej pory znajdowały się one w starej części lecznicy, wzdłuż głównego korytarza na parterze. Izby przyjęć przeniesiono do nowego skrzydła.

Jak informuje Ewa Banach, kierownik izby przyjęć w Szpitalu Kieleckim, obie izby funkcjonują teraz w nowoczesnym pawilonie oddanym do użytku w połowie ubiegłego roku.

- Izba przyjęć jest przestronna, czysta, i ciepła. Jest też dobrze oznakowana więc chorzy nie powinni więc mieć problemów z trafieniem. Na ścianach, już od głównego wejścia do lecznicy, znajdują się tablice informacyjne wskazujące, jak dotrzeć do nowej izby - dodaje doktor Banach.

Pacjenci chcący dostać się do izby przyjęć w nowej lokalizacji w dalszym ciągu mogą wchodzić głównym wejściem szpitala lub bezpośrednio do nowego pawilonu, wejściem od strony dziedzińca. Natomiast w starej części budynku, gdzie do tej pory mieściła się izba przyjęć, dyrekcja Szpitala Kieleckiego rozważa możliwość uruchomienia działalności, która wspomagałaby pracę lecznicy i służyła pacjentom. Pod uwagę brane jest m.in. otwarcie apteki, sklepu medycznego czy niewielkiej kawiarni.

Bez zmian pozostaje natomiast lokalizacja izby przyjęć ginekologiczno-położniczej.

Reklama