Bezpłatne badania USG dla dzieci

Data publikacji: 03.02.2017 11:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

Z bezpłatnych badań USG mogą skorzystać dziś dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia. Mobilny ambulans stoi przy alei Solidarności, przed głównym wejściem do Galerii Echo.

Badania mają na celu wykrycie lub wykluczenie zmian nowotworowych. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, a u dziewczynek narządów miednicy mniejszej - informuje Tomasz Zając, radiolog ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.

- Chorób onkologicznych wśród dzieci jest mniej niż wśród dorosłych, ale one również występują. Ze względu, że małe dziecko nie jest w stanie nam dokładnie określić, co i gdzie go boli, wykrywamy te choroby w dużo bardziej zaawansowanym stadium niż u dorosłych. Stad też istota wykonywania takich badań – dodaje dr Tomasz Zając.

Po badaniu, rodzice otrzymują jego wynik oraz mogą liczyć na konsultację lekarza, jeżeli istnieje potrzeba dalszej diagnostyki. Z bezpłatnych badań skorzystał m.in. 3,5 letni Michał. Jak powiedział jego tata, Maciej Barański - rzadko jest możliwość żeby zbadać dziecko ultrasonograficznie, do specjalisty trudno się dostać, dlatego warto korzystać z takich akcjach, jak ta dzisiejsza.

Badania będą wykonywane w ambulansie do godziny 19.00. Organizatorem akcji jest Fundacja „Słoneczna Przyszłość”.

Reklama