Bezpłatne badania w ŚCO

Data publikacji: 04.02.2017 09:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
15.10.2014 Kielce.  Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Mammografia

15.10.2014 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Mammografia
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dzień otwarty organizuje Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W ramach akcji będzie można skorzystać z wielu badań profilaktycznych.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala, każdy kto przyjdzie do centrum będzie mógł zmierzyć ciśnienie krwi, wskaźnik masy ciała BMI, a także tkanki tłuszczowej. Ponadto panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych oraz nauczyć się samobadania piersi na fantomie.

- Będą także porady dotyczące rzucenia palenia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także wykładów Specjaliści będą mówić m.in. o tym, jak czytać etykiety, czyli jak mądrze wybierać żywność, a także o tym jak skutecznie się relaksować - dodaje Izabela Opalińska.

W akcję włączył się świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy chętny będzie mógł wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, otrzymać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta lub informacje na temat rządowego programu „Leki 75+”. Przygotowano także dwie publikacje: „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie” oraz „Mały pacjent - poradnik dla rodziców i personelu medycznego”.

Dzień otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 13.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama