Turniej dla niepełnosprawnej dziewczynki

Data publikacji: 05.02.2017 12:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Reprezentacje kleryków, dziennikarzy oraz studentów uczestniczą w turnieju charytatywnym pamięci Izy Domagały, który odbywa się w Centrum Sportu i Rehabilitacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jak mówi organizator zawodów Patryk Zieliński z UJK, po raz pierwszy turniej został zorganizowany w 2010 roku, żeby pomóc Izie Domagale, koleżance z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

- Na samym początku pieniądze były przeznaczone na Izę, niestety w marcu 2010 roku przegrała walkę z nowotworem kości. Ale chcieliśmy, żeby idea pomagania była cały czas żywa, dlatego od tamtego czasu organizujemy turnieje, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie chorych dzieci - informuje Patryk Zieliński.

W tym roku całkowity dochód zostanie przekazany dla 11- letniej Marysi cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój psychoruchowy oraz epilepsję. Jak tłumaczą organizatorzy, wydatki na leczenie są bardzo wysokie.

Turniej pamięci Izy Domagały jest już organizowany ósmy raz. To wydarzenie rozpoznawalne w Polsce, w tym roku uczestniczą w nim drużyny z całego kraju. Jedną z nich jest fan klub FC Barcelony. Ireneusz Górny, odpowiedzialny za reprezentację fan klubu przyjechał z Gliwic, pozostali zawodnicy zjechali z różnych miast Polski.

- Wyznajemy te same zasady co klub Barcelona „Więcej niż klub”, dlatego chętnie jeździmy na różnego rodzaju imprezy charytatywne. Turniej w Kielcach to bardzo dobry pomysł, każde wsparcie chorych dzieci jest potrzebne. Poza tym Kielce są bardzo gościnne, dlatego w przyszłym roku też tu najpewniej przyjedziemy - zapowiada Ireneusz Górny. Oprócz meczów organizatorzy przygotowali również występy artystyczne oraz licytacje.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama