Tunel zamiast przejazdu kolejowego

Data publikacji: 09.02.2017 19:59
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pociąg

Pociąg
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Suchedniowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwalę intencyjną w sprawie likwidacji przejazdu kolejowego przy ulicy Bugaj i wybudowania w tym miejscu tuneli dla samochodów i pieszych. Jak powiedział burmistrz Cezary Błach - mieszkańcy gminy, którzy dotychczas musieli korzystać z uciążliwego przejazdu przez tory od lat zabiegają o tę inwestycję.

Czasami, aby przejść lub przejechać na drugą stronę ulicy, czekają do 20 minut. Tunele usprawniłby także komunikację w kierunku Starachowic. Codziennie przejeżdża tamtędy około 4 tysięcy pojazdów.

Inwestycja będzie finansowana wspólnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz samorząd Suchedniowa i starostwo powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. - Podpisana uchwała intencyjna otwiera drogę formalną i daje możliwości ubiegania się o dotację na ten cel przez gminę Suchedniów - podkreślił burmistrz.

Kolejnym krokiem będzie oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy trzema stronami, realizującymi inwestycję.

PKP jest skłonne zainwestować w budowę tuneli około 80 mln zł, a po stronie gminy Suchedniów i skarżyskiego starostwa byłaby budowa infrastruktury drogowej. Inwestycja planowana jest w latach 2019-2020.

Reklama