Świętokrzyskie Victorie zostały rozdane

Data publikacji: 28.02.2017 21:19
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.02.2017 Kielce. Świętokrzyskie Victorie  nagrody Samorządu Województwa.

28.02.2017 Kielce. Świętokrzyskie Victorie - nagrody Samorządu Województwa.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bertus Servaas, powiat jędrzejowski i firma ZPUE z Włoszczowy, to tegoroczni laureaci „Świętokrzyskiej Victorii”. Statuetki od 9 lat są wręczane przez marszałka województwa najbardziej aktywnym samorządom, firmom i społecznikom.

 

Firma ZPUE została doceniona za rozsławianie województwa w kraju i za granicą. W ubiegłym roku zabezpieczała też technicznie Światowe Dni Młodzieży.

Z kolei powiat jędrzejowski wyróżniono w kategorii „Samorządność” za dynamiczny rozwój i dobrą współpracę różnych środowisk. Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podkreślał, że to dla niego szczególne wyróżnienie. Jak powiedział - dzięki zgodzie i współpracy można wiele zrobić. Dodał, że nie ma takiego drugiego powiatu, który wybrałby takiego starostę: człowieka niepełnosprawnego, ale pełnego pomysłów. Wiele osób chce się w nie angażować. Jednym z nowych pomysłów jest fundusz pożyczkowy w kwocie pół miliona złotych dla organizacji pozarządowych, które nie mają własnych środków na realizację ciekawych i ważnych projektów. Jędrzejów byłby pierwszym powiatem, który wprowadziłby taki fundusz. „Choć torowanie dróg będzie trudne, to warto, bo przez aktywność mieszkańców można wiele zrobić” - mówi starosta.

Z kolei Bertus Servaas, prezes zarządu VIVE Group, wyróżniony w kategorii „Osobowość” stwierdził, że nagroda jest dla niego koronacją 25-letniej ciężkiej pracy. Dodał, że jest bardzo szczęśliwy, bo wyróżnienie jest potwierdzeniem, że to, co robi, ma sens. „Jeśli człowiek robi coś, co ma sens, to chce iść dalej. Nagroda daje motywację na przyszłość i do kolejnych działań, by Kielce, województwo i Polska była z nas dumna.

Zawsze mamy zgrany zespół i rodzinną atmosferę. Wielkim wsparciem rodzinnym i biznesowym jest dla mnie żona. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy są przy mnie i dają mi wsparcie” - mówił laureat.

W każdej z trzech kategorii o statuetkę ubiega się pięciu nominowanych. Tegorocznej gali wręczenia nagród towarzyszył koncert Moniki Gruszczyńskiej oraz występy młodych artystów, którzy reprezentowali Świętokrzyskie w ostatniej edycji programu The Voice of Poland.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama