W Pińczowie stanął Namiot Wyklętych

Data publikacji: 01.03.2017 20:22
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.03.2017 Pińczów. Namiot Wyklętych

01.03.2017 Pińczów. Namiot Wyklętych
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Pińczów włączył się do ogólnopolskiej akcji Namioty Wyklętych, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej. Projekt ma na celu przybliżenie historii Wyklętych mieszkańcom polskich miast w centrach których ustawiane są namioty przypominające mini obozowisko Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego.

W Pińczowie Namiot Wyklętych stanął przed budynkiem tamtejszego Centrum Kultury i Muzeum Regionalnego. Jak informuje jego dyrektor, Jerzy Znojek, w namiocie znajdują się biogramy szesnastu wyklętych. Dyrektor podkreśla, że miejsce symbolicznej pamięci jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Pińczowa, szczególnie ludzi młodych. Staramy się niczego nie sugerować młodzieży. Chcemy, by sami przeczytali biografię wyklętych, a następnie zainteresowani ich historią poszerzyli swoją wiedzę o informacje wyszukane w Internecie - tłumaczy.

Namiot Wyklętych w Pińczowie będzie otwarty dla zwiedzających do 10 marca, natomiast w piątek w tamtejszym Muzeum Regionalnym zaplanowano spotkanie z młodzieżą, w którym będą uczestniczyli zasłużeni dla regionu świadkowie powojennej historii.

Reklama