Spotkanie autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Data publikacji: 13.03.2017 20:15
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Katarzyna Surmiak-Domańska

Katarzyna Surmiak-Domańska
Fot. wikipedia

Dziś w Wojewódzkiej Bibliotece PubIicznej w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Surmiak-Domańską - reportażyską i autorką książek.

Pisarka jest od 20 lat związana z działem reportażu Gazety Wyborczej, wykłada także w Polskiej Szkole Reportażu przy Instytucie Reportażu w Warszawie. W swoich tekstach porusza trudne tematy społeczne: przemoc wobec dzieci, adopcję dzieci przez pary homoseksualne, eutanazję, prostytucję, rasizm.

Katarzyna Surmiak-Domańska to również autorka książek: „Mokradełko”, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej NIKE 2013; „Ku-Klux-Klan"; "Tu mieszka miłość” (Czarne 2015), też nominowanej do NIKE oraz do nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki. Jesienią „Ku-Klux-Klan” ukaże się w Czechach. Obecnie reportażystka pracuje nad biografią Krzysztofa Kieślowskiego.

I jak sama podkreśla nierzadko pozostaje z bohaterami swoich reportaży w przyjaznych stosunkach

 

Organizatorami spotkania były Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. W najbliższych dniach Katarzyna Surmiak-Domańska gościć będzie w bibliotekach w Obrazowie, Osieku,  Busku-Zdroju i Jędrzejowie.

Reklama