Ministerstwo dotuje świętokrzyskie kluby sportowe

Data publikacji: 05.04.2017 18:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Małe kluby sportowe z województw świętokrzyskiego mogą ubiegać się o rządowe dofinansowanie. Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło nabór do programu „Klub”. Do rozdania jest 30 milionów złotych. W Kieleckim Urzędzie Wojewódzkim o założeniach programu mówił Marcin Kaczmarczyk, wicedyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w ministerstwie.

Jak powiedział, głównym celem programu jest bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych, centrów aktywności fizycznej oraz miejsc kształcenia talentów.

Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota wsparcia zależy od wielkości klubu. 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

Na realizację programu w zeszłym roku przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć ponad 2100 klubów sportowych z całego kraju. W województwie świętokrzyskim z programu skorzystało 51 takich stowarzyszeń.

Tagi do tego wpisu
Reklama